BİLKENT IEEE ÖĞRENCİ KOLU

 

IEEE Bilkent Logo

 

IEEE Bilkent Üniversitesi  Öğrenci Kolu, IEEE Türkiye Şubesi bünyesinde kurulan ilk öğrenci kolu olarak bu konuda Türkiye’de öncülük etmiş bir topluluktur. 17 Mayıs 1990 tarihinde kurulan öğrenci kolumuz, kurulduğu günden günümüze pek çok başarılı etkinliğe imza atmıştır.

Etkinliklerimizin amacı, IEEE’yi ve IEEE üyeliğinin sağladığı yararları çevremize duyurmak, üyelerimize yardımcı olabileceğimiz her konuda destek olmak ve hizmet verebilmektir. Bu amaç doğrultusunda, IEEE Bilkent Öğrenci Kolu sadece mühendislik öğrencilerine değil, IEEE’nin kendisine yararı olacağını düşünen her türlü katılımcıya yardım etmeye çalışır. Onlara ilerideki kariyerlerini daha sağlıklı bir şekilde belirlemelerinde yardımcı olur. Üyelerinin öğrencilikleri sırasındaki teknik ve sosyal hayatlarını hem öğretici hem de keyifli etkinlikleriyle renklendirmeye çalışır. Bu etkinlikler arasında çeşitli kariyer yönlendirme seminerleri, proje yarışmaları, teknik eğitimler, desteklenen projeler,sosyal organizasyonlar ve IEEE’nin tanıtımına yönelik faaliyetler sayılabilir.

Şu anda 100 aktif üyesi ile sorumluluk alan, çalışan ve üreten IEEE Bilkent Öğrenci Kolu, artan bir ivmeyle büyümeye ve gücüne güç katmaya devam etmektedir.

Bilkent IEEE Öğrenci Kolu
http://ieee.bilkent.edu.tr