Hakkında

Kariyer Forum, IEEE Bilkent Öğrenci Kolu tarafından gerçekleştirilen ve katılmak isteyen herkese açık olan bir etkinliktir. Her sene geleneksel olarak gerçekleştirilen Kariyer Forum, katılımcılara kariyerlerini yönlendirmeleri konusunda yardımcı olmakta, yol göstermektedir.

LogoTR (2)

IEEE Bilkent Öğrenci Kolu, her sene alanlarının en seçkin şirketlerini Bilkent Üniversitesi’ne davet ederek öğrencilerle buluşturmaktadır. Bu sayede öğrenciler hayallerini kurdukları şirketlere CV’lerini ulaştırma ve akıllarına takılan soruları şirket yetkililerine sorma şansı bulmaktadır.

Öğrenciler, şirket yetkililerinin kendileri ile paylaştıkları tecrübeleri ve fikirleri sayesinde kendi eğitimlerine yön vermek konusunda büyük bir fırsat bulur. Kariyer Forum, bu açıdan öğrenciler için taşıdığı önemin yanı sıra şirketler içinde büyük önem taşır. Bilkent Üniversitesi, Türkiye’nin her alanda en önemli üniversitelerinden biri olması sebebi ile şirketleri cezbetmekte, kaliteli eğitimi ve öğrencileri ile endüstri için büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden, Kariyer Forum, şirketler için Bilkent Üniversitesine açılan bir kapıdır.

IEEE Bilkent Öğrenci Kolu, yıllardır düzenlediği bu etkinlik sayesinde katılımcı öğrencilere büyük hizmetler sunmuştur ve gelecekte de sunmaya devam edecektir. Her sene tecrübelerinin üzerine biraz daha fazlasını koyan kulüp üyeleri her sene daha kaliteli bir Kariyer Forum düzenlemektedir.